Bērzpurvi.lv‎ > ‎

Jaunumi


Tuvojas kārtējā medību sezona...

Publicēja 2013. gada 28. jūl. 05:59Edvīns Porciks

...un mednieku kolektīvi sarosījušies, lai pārbaudītu savas iemaņas šaušanā. Kārtējo "Brāļu kausu" mēģināja iegūt uz gadu savā pārziņā gan Mediķi, gan Būvmeistars, gan Bārtavas kolektīvi. Būvmeistara kolektīvs kausu,kuru bija izcīnījis pērngad cīniņā ar Mediķiem atveda, bet aizveda šogad to pēc sīvas cīnīšanās Mediķi. Arī bārtavieši izrādīja nopietnu prestību jau vairākus gadus startējušajiem kolektīviem. Ja dažus gadus iepriekš, lai individuāli vinnētu mačus bija nepieciešami pavisam viduvēji rezultāti, tad šogad jau vajadzēja prast rīkoties ar gludstobra ieroci ievērojami labāk. Labu prasmi šaut ar vītņu stobra ieroci nodemonstrēja Jevgēnijs Rudenko(Būvmeistars), bet pa skrejošu meža cūku labākais bija Uldis Splīte no tā paša kolektīva. Bārtavietis Jānis Kalējs bija labākais šaušanā pa lidojošiem mērķiem, bet kopvērtējumā, stabili šaujot abos vingrinājumos ar gludstobra ieroci, labākais bija Aivars Otaņķis no mediķiem.
   Ne pūkas pīļu sezonā.

Mednieku pārbaudes sacensības 2012

Publicēja 2012. gada 1. maijs 05:05Edvīns Porciks   [ atjaunināts 2012. gada 1. maijs 05:21 ]

Aprīļa pēdējā dienā Vītiņu kolektīva biedri kopā ar mednieku kolektīvu Priedoli pulcējās Bērzpurvu šautuvē uz gadskārtējām pārbaudes sacensībām šaušanā pa stāvošu un skrejošu meža cūku. Piedalījās kopā 19 cilvēki no kuriem aptuveni puse spēja sašaut jauno mednieku normatīvu 40 punktus no 100 iespējamiem. Šogad labāko rezultātu 73 punkti uzrādīja Priedolu kolektīva vadītājs Aigars Siņicins, otrais palika Vītiņu kolektīva vadītājs Ainis Pujēns. Bet par trešo vietu cīnījās Vadims Kološeins ar Sergeju Kločkovu. Pāršaudē labākais izrādījās Sergejs. Jāatzīmē, ka daļa, pārsvarā vecākie mednieki, rezultātus uzrādīja pavājus. Bet vēl jau līdz rudenim, kad sāksies dzinējmedības, ir laiks un būs iespējams satrenēties.
Sacensību rezultāti

Dzinējmedības sākot

Publicēja 2010. gada 20. sept. 08:46Edvīns Porciks

25.septembrī plst. 10.oo, pēdējā sestdienā pirms kolektīvo medību sākuma "Bērzpurvu" šautuvē notiks ieroču iemēģināšana. Aicināti tuvāko un tālāko kolektīvu mednieki pārbaudīt savas spējas pa kustošiem mērķiem. Ar gludstobru ieročiem šausim pa skrejošu meža cūku, bet ar vītņstobra ieročiem pa skrejošu alni. Veiksmīgāko kolektīvu vērtēs pēc divu sēriju summas, bet individuāli pēc labākā rezultāta sērijā. 

Mednieku kopas VIRGA pārbaudes sacensības

Publicēja 2010. gada 22. maijs 06:07Edgars Porciks

     Lai arī jaunajos MK noteikumos Nr.760 mednieku ierosinājums par šaušanas prasmes pārbaudēm šaušanā neatrada vietu, tomēr kolektīvi ir izpratuši šaušanas prasmes nepieciešamību medībās. Mednieku kopa Virga sava jaunievēlētā Valdes priekšsēdētāja Jura Džeriņa ierosināti gandrīz pilnā sastāvā ieradās stenda šautuvē uz pārbaudes sacensībām.  
     No 22 dalībniekiem 12 mednieki spēja ar pirmo reizi sašaut jauno mednieku normatīvu - 40 un vairāk punktus, bet pārējiem vēl ir laiks savu prasmi uzlabot līdz dzinējmedību sākumam. Veiksmīgākais bija Modris Strazds ar 74 punktiem, tomēr bija arī 100 procentīgi saglabāts mērķis nākamajam šāvējam. 
     Tāpat vairāki mednieki piešāva savus vītņu stobra ieročus, kā arī izmēģināja roku šaušanā pa lidojošiem mērķiem. Secinājums viens - kad mērķis nekustas  mēs trāpīt protam, bet ar mērķiem, kuri lido vai skrien, iet kā kuru reizi. 
      Ne spalvu medībās!

Mednieku kolektīvu sacensības

Publicēja 2010. gada 11. maijs 03:37Edvīns Porciks

Trīs kolektīvi, kuri sadarbojas medību jomā, šogad kārtējo reizi piedalījās pārbaudes sacensībās "pa skrejošu meža cūku". Pavisam piedalījās 27 mednieki. Labākos rezultātus uzrādīja mednieku klubu "Vītiņi" pārstāvis Vadims Kološeins un "Priedoli" mednieks Janeks Lauris katrs iegūstot 94 punktus no 100 iespējamiem. Astoņi mednieki nespēja sašaut jauno mednieku eksāmenā vajadzīgos 40 punktus. Lai nepaliktu dzinējos, būs vien jātrenējas.

Mednieku apmācība

Publicēja 2010. gada 11. febr. 05:23Edvīns Porciks

Šogad sākam jauno "piecgadi". Nekas jau daudz nemainās. Jaunie mednieki sāk atkal apgūt zināšanas par medībām jau 21.februārī. Pulcējamies Bērzpurvos. Laiku, cikos sāksim, paziņošu atsevišķi katram interesentam.
 Tikai gaidāmas izmaiņas eksāmenu jautājumos, sakarā ar jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem. Iespējams, ka būs arī izmaiņas eksāmenu pieņemšanā. 
Kas attiecas uz mācīšanos - viss pa vecam. Mocīsim galviņas un rumpīšus, lai apgūtu visas zināšanas, kas nepieciešamas medniekiem. 

Izmaiņas laikā un vietā

Publicēja 2010. gada 4. febr. 06:48Edgars Porciks   [ atjaunināts 2010. gada 1. apr. 06:30 ]

Ir izmaiņas pasākuma laikā un vietā. Kopā sanākšana notiks 6. martā 20:00, Robežniekos, Liepu ielā 1, Grobiņas pagasta. Dalības maksa Ls 3,-.
Izmaiņas sakarā ar to, ka šajā 6. martā Mednieku balli ir nolēmusi rīkot Grobiņas novada dome. Tā kā daudzi Mednieku skolas absolventi savas mednieka gaitas turpinājuši kādā no Grobiņas novada kolektīviem, domājām, ka nebūtu prātīgi rīkot otru balli viena mēneša ietvaros. Tātad šajā pasākumā piedalīties aicināti visi Grobiņas novada mednieki, gan mūsu skolas absolventi, gan visi pārējie.

Mednieku skolas 5 gadu jubileja

Publicēja 2010. gada 12. janv. 01:57Edgars Porciks   [ atjaunināja Edvīns Porciks 2010. gada 11. febr. 05:21 ]

Sveicināti visi Sporta kluba Mednieki mednieku skolas absolventi. Jau pagājuši 5 gadi, kopš "Bērzpurvos" savu darbību sāka mednieku skola. Pa šo laiku to absolvējuši vairāk kā 200 jauno mednieku, kā arī prāvs skaits medību vadītāju.

5 gadi ir labs iemesls, lai satiktos, sanāksim kopā.20. martā, sestdienā plkst. 19:00 kafejnīcā "Zem liepas", Grobiņā.

Dalības maksa par telpām un galdu - Ls 10,- no personas, līdzi ņemami: labākie mednieku stāsti, "limonāde", dzīves biedrs, lai pasākums nav vien runāšana, bet arī dejošana! :)

Lūdzu pieteikties līdz 1. martam. Pieteikties šeit, pie piezīmēm lūdzu norādīt personu skaitu.

Atgriežamies pie "jaunumiem"

Publicēja 2009. gada 17. janv. 17:36Edgars Porciks   [ atjaunināts 2010. gada 12. janv. 01:38 ]

Šī sadaļa tomēr noderīga. Lai ir skaidrs, kad, kas ir teikts. Vēl piedevām - kurš to ir teicis.

Divi aļņi

Publicēja 2008. gada 17. dec. 02:02Edgars Porciks   [ atjaunināts 2010. gada 12. janv. 01:31 ]

Top ideja par māju nosaukuma "Bērzpurvi" izveidošanu kokā. Māju, vienlaicīgi arī šautuves. Doma novietot ceļgalā vai zemes robežas sākumā, vismaz pēdējos metrus cilvēks brauks ar pārliecību, ka nokļuvis, kur gribējis.
12.01.10. Ideja tapa, bet realizācija vēl nav tapusi. Tagad stipri pieticīgāka doma vien uz plastikāta, vien 'Šautuve", bet arī labi, kaut kas ir vajadzīgs ceļgalā.

1-10 of 17

Comments