Par mums

Apraksts
    Šautuve "Bērzpurvos" darbojas jau no 1994. gada. Pirmsākumos šāvām tikai pa stāvošu mērķi. Pateicoties stenda šāvēju iniciatīvai, pēc gada jau tika ierīkota šaušanas vieta šaušanai pa lidojošiem šķīvīšiem (amerikāņu traps). Tas bija lielais klusuma periods Latvijas šaušanas sportā tādēļ  rīkojām gan sacensības, gan regulārus treniņus. Par interesi sūdzēties nevarējām. 
    Vēl pēc gada jau sākām šaut arī "pa skrejošu meža cūku".
    Parādoties tādam šaušanas veidam, kur jāšauj no dažādām vietām un dažādos virzienos lidojošam mērķim, ko tagad pazīstam kā Sporting un Compak Sporting, sākām trenēties arī mēs šajā veidā. 
    Un tam kā sekas bija jaunu, ar klasisko šaušanas veidu "nesasirgušu", mednieku iekļaušanās šajā svaigajā šaušanas veidā. 
    Kad mazās šautuvītes resursi tika izsmelti, grupa uzņēmīgu sportistu ar Aivaru Galecki priekšgalā reanimēja jau 1977.gadā izveidoto "Lāčkoku" šautuvi, bet "Bērzpurvos", pārvarot ne mazums birokrātisku šķēršļu,  tika izveidota pirmā  šautuve Dienvidkurzemes pusē šaušanai ar gludstobra un vītņstobra ieročiem "pa skrejošu meža cūku" un "pa skrejošu alni". 
    Bet sacensības starp "īstiem" medniekiem "pa skrejošu meža cūku" parādīja galēju nepieciešamību apgūt šaušanas prasmi vismaz minimālā līmenī. 
    Pateicoties tā laika valsts meža dienesta medību daļas vadītāja Jāņa Baumaņa pūlēm  ieviesa jauno mednieku apmācību no 2005. g., kad arī sāka darboties Mednieku skola . To absolvējuši šimbrīžam jau vairāk kā 800 jauno mednieku. 
   

Rekvizīti
Biedrība "Sporta klubs Mednieki"
"Bērzpurvi", Grobiņas pag. Grobiņas nov., LV 3430
Reģ. Nr. 50008070101
SEB Banka, kods: UNLALV2X
Konts: LV73UNLA0050004782510


Kontakti

Edvīns Porciks
mob.: lmt 26192004; 
epasts: mednieki@inbox.lv
Edgars Porciks
mob.:20364424
epasts: edgarspo@inbox.lv

Mēs

Edvīns Porciks
Īpašnieks, lektors, šaušanas instruktors
Edgars Porciks

Šaušanas instruktors, vietnes administrators
Comments